Era přihlášení již neexistuje: internetového bankovnictví (internetbanking) funguje již jen přes Poštovní spořitelnu nebo ČSOB

Era / Era svět / Přihlášení návod / Poštovní spořitelna / ČSOB

era - loga internetového bankovnictví 2000 - 2022

Internetový portál Erasvět a internetové bankovnictví Era, které provozovala Poštovní spořitelna nebo spíše banka ČSOB už dávno neexistuje. Pokud si toto stránku projdete pořádně, zjistíte proč tomu tak je. Navíc vás naučíme správně se přihlašovat do Vašeho bankovního účtu.

Náhled nového přihlašovacího formuláře na webu Poštovní spořitelny

poštovní spořitelna přihlášení
Era svět přihlášení jednoduše návod

Era

Jak už jsem psal v titulku značka Era ani portál Era svět už neexistuje. Jediná možnost jak se dostat na Váš bankovní účet je přes stránky Poštovní spořitelny. Stará adresa pro přihlášení (https://muj.erasvet.cz/prihlaseni) již nefunguje, ale můžete ji používat dále, banka Vás přesměruje na novou přihlašovací stránku.

Jediné co po značce Era je k nalezení na internetu je její staré logo. Nic víc se bohužel najít nedá. Poštovní spořitelna Era portál zrušila, protože se chtěla více soustředit na budování vlastní značky.

era logo

Era svět

Na internetové adrese erasvet.cz jste kdysi mohli najít informační internetové stránky bankovnictví Era. Pokud dnes zadáte adresu www.erasvet.cz do adresního řádku dostanete se na web postovnisporitelna.cz a z tohoto webu se potom máte možnost dostat na Váš bankovní účet a nebo se na webu dozvědět o novinkách ze světa Poštovní spořitelny.

Přihlášení jednoduše - návod

  1. Do adresního řádku napište www.postovnisporitelna.cz (pod návodem se můžete podívat na náhled webu, který se vám načte pokud adresu zadáte dobře)
  2. Vpravo nahoře klikněte na odkaz internetové bankovnictví
  3. Vypľnte uživatelské jméno a heslo
  4. Klikněte na odkaz Přihlásit.

Poštovní spořitelna - náhled webu

Videonávod

Pokud máte chvilku času určitě se podívejte na návod, který si Poštovní spořitelna připravila pro své klienty.

Era videonávod na přihlášení

Video: První přihlášení na internetbanking poštovní spořitelny

Internetbanking

Co je to vlastně ten internetbanking? Internetbanking v češtině znamená internetové bankovnictví. Díky němu nemusíte chodit do banky, ale spoustu věcí můžete vyřídit online z domova nebo odkudkoliv ze světa.

Mobilní bankovnictví (smartbanking)

Poštovní spořitelna (Era) má i tzv. mobilní aplikaci, díky které se na svůj účet dostanete ze svého mobilního telefonu. Je to jedna z nejlepších aplikací, kterou jsem používal, takže ji vřele doporučuji. V obchodě ( google play nebo app store) ve vašem telefonu pouze napište do vyhledávání poštovní spořitelna a pokud aplikaci váš telefon podporuje vyjede vám aplikace s názvem Smartbanking PS. Tuto aplikaci si stáhněte a nainstalujte. Přihlášení provedete pomocí Vašeho identifikačního čísla a PINu. Vše je opět krásně jednoduché.

Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna je obchodní značkou ČSOB. Vznikla v roce 1991 původně jako samostatná banka pod názvem Poštovní banka. Svůj současný název užívá až od roku 1995. V tomto roce ji převzala Investiční a poštovní banka. V roce 2000 se Poštovní spořitelna stala součástí skupiny ČSOB. Služby Poštovní spořitelny jsou poskytovány na přepážkách České pošty a na Finančních centrech Poštovní spořitelny.Díky své rozsáhlé pobočkové síti je tak Poštovní spořitelna aktuálně nejlépe dostupnou bankou na českém trhu. V roce 2010 začala pod jednou střechou s Poštovní spořitelnou působit také značka Era, která už je ale zrušená.

ČSOB

Update 2022: Klienti ČSOB i Poštovní spořitelny mají k dispozici více než 200 poboček ČSOB a 3200 poboček pošty.

Československá obchodní banka, a. s., známá pod zkratkou ČSOB, je bankovní institucí působící na českém a slovenském trhu finančních služeb. Specializuje se na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty. Má centrálu v Radlicích v Praze 5, její budova je největší kancelářskou budovou v zemi. Banka je od roku 1999 vlastněna belgickou bankou KBC spadající do finanční skupiny KBC Group N.V. Belgické bance patří 100 % akcií ČSOB.

Banka obsluhuje přibližně 3,1 milionu klientů. V Česku je zhruba 800 tisíc z nich obsluhováno pod „modrou“ značkou ČSOB, asi 2,2 milionu pod „červenou“ značkou Poštovní spořitelny. Na Slovensku republice banka obsluhuje asi 200 tisíc klientů). Banka provozuje 210 poboček v Česku a 78 na Slovensku.Na pobočkách banky je možné získat i produkty dalších společností skupiny ČSOB, například hypotéky Hypoteční banky nebo stavební spoření Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS). Zdroj: Wikipedia

Začněte si zvykat na logo ČSOB u svého bankovnictví

Poštovní spořitelna a ČSOB se sloučí pod jednu banku. Jednu značku. Jedno logo.

Co si pod tím představit? Jako kdysi zaniknul portál Erasvět a značka Era, časem se nejspíše rozloučíme i s logem Poštovní spořitelny. Pokud jste klientem Poštovní spořitelny, tak určitě víte, že patříte do skupiny pod ČSOB. Na Vašem účtu ani nikde jinde se nic nezmění, pouze získáte výhodu. Budete moci využívat nabídky dalších skvělých služeb banky ČSOB.

Transformace Poštovní spořitelny na ČSOB krok za krokem

V březnu 2021 se přejmenovala i Českomoravská stavební spořitelna, nově funguje jako ČSOB stavební spořitelna. Přejmenování navázalo na transakci, díky níž se ČSOB stala stoprocentním vlastníkem ČMSS. Maskotem ČSOB stavební spořitelny zatím zůstala liška.

Často hledáte také: erasvet, era přihlášení, era internetové bankovnictví aktivace, era smartbanking, internetové bankovnictví čsob, registrace era, era přihlášení internetbanking, era přihlašovací údaje, era portal, https www erasvet cz portal, era smartbanking, uživatelské jméno, heslo, aktivace, Era přihlášení internetbanking Era přihlašovací údaje Internetové bankovnictví Č SOB ERA Portal Era internetové bankovnictví aktivace Poštovní spořitelna produkty Poštovní spořitelna IČO ge přihlášení můj účet era svět moje era přihlášení era přihlášení na účet přihlášení na účet internetové bankovnictví era svět internetové přihlášení internet banka přihlásit se čsob přihlášení era poštovní spořitelna přihlášení čsob identita přihlášení čsob id přihlášení era svět přihlášení era přihlášení id era přihlášení era erasvět přihlášení

Co si z toho vzít?

Udržování více bankovních značek je velice nákladné, třeba jen z marketingového hlediska. Sloučení ČSOB a Poštovní spořitelny probíhá pomalu a všichni klienti začínají být na přechod připraveni a vlastně se pro ně až na změnu loga nic výjmečného nestane. Jako bonus budou moci vybírat z jakéhokoli bankomatu ČSOB nebo jít na jakoukoliv pobočku. Hodně se toho, ale změní pro klienty ČSOB, kteří teď budou moci vybírat veškeré úspory i na pobočkách pošt.

era přihlášení